Kategorie PsyWzruszające

Zdesperowany bezdomny śpi przed schroniskiem dla zwierząt. „Mają tylko siebie”

Po przybyciu do pracy w piątek rano, pracownik DeKalb County Animal Services w Georgii, zauważył śpiącego bezdomnego zwiniętego w kłębek przed drzwiami.

Okazało się, że mężczyzna nie wybrał tego miejsca przypadkowo. Stracił swojego najlepszego przyjaciela i był zdesperowany, aby go odzyskać.

„Obudziliśmy go, a on powiedział nam, że jego ukochany pies zaginął” – powiedziała Karen Hirsch, rzeczniczka schroniska.

Zdesperowany bezdomny śpi przed schroniskiem dla zwierząt. „Mają tylko siebie”

Mężczyzna wydał wszystkie swoje pieniądze, aby zapłacić za przejazd autobusem do schroniska. Miał nadzieję, że znajdzie tam swojego psa. Na szczęście jego zaginiony przyjaciel został odnaleziony na ulicy jakieś dwa tygodnie wcześniej. Znajdował się jednak w innej placówce.

Zdając sobie sprawę, że ten człowiek nie ma pieniędzy na transport, pracownicy schroniska postanowili pokryć koszty jego podróży.

Kiedy właściciel przybył do schroniska, okazało się że chociaż miał niewiele pod względem dóbr materialnych, on i jego pupil byli bogaci w miłość. Ich ponowne spotkanie było niezwykle poruszające.

Publiée par Tracy Hunton Thompson sur Vendredi 18 août 2017

„Widać, że ten mężczyzna stawia swojego psa na pierwszym miejscu. Obydwaj mają tylko siebie”

Schronisko przyznało, że z wielką chęcią pomoże tej parze, jeżeli kiedyś będą tego potrzebowali.

„Ludzie często nie rozumieją oddawania zwierzęcia w ręce osoby bezdomnej. Prawda jest taka, że niektórzy z nich lepiej opiekują się swoimi zwierzakami niż ludzie, którym niczego nie brakuje. Jeśli widzisz osobę bezdomną ze zwierzęciem domowym i nie chcesz dawać jej pieniędzy, możesz dać karmę dla psów lub butelkę wody” – powiedział Hirsch.

 

 

Fotografie: facebook.com