×

Mały jamnik ratuje życie gigantycznego bernardyna. Psiaka okrzyknięto bohaterem

Życie jest dużo piękniejsze z najlepszym przyjacielem u boku, o czym doskonale przekonał się pewien bernardyn. Wielki pies utknął w błotnistym rowie i pilnie potrzebował pomocy – sam nie był w stanie się wydostać. Na szczęście, miał przy sobie kumpla-jamnika, który zrobił wszystko, aby pomóc swojemu przyjacielowi. Mały jamnik wywołał spore zamieszanie, aby zwrócić na siebie uwagę ludzi i uzyskać pomoc. Na zamierzał się poddać, dopóki nie miał pewności, że jego wielki kumpel jest bezpieczny.

Źródło: <a href=KRQE / youtube.com">

Źródło: KRQE / youtube.com

Jamnik Razor i bernardy Jazzy

Duży bernardyn o imieniu Jazzy utknął w błotnistym rowie i nie był w stanie samodzielnie się wydostać. Na szczęście na pomoc ruszył mu jego mały kumpel, Razor, który zrobił wszystko, aby pomóc swojemu przyjacielowi. Czworonóg pobiegł do domu sąsiada i zaprowadził go w miejsce, w którym utknął Jazzy. Dzięki temu udało mi się sprowadzić pomoc dla bernardyna.

Źródło: <a href=KRQE / youtube.com">

Źródło: KRQE / youtube.com

Potrzeba pomoc

Jazzy znaleziono w zimnym, błotnistym rowie. Był w nim uwięziony przez około 18 godzin. Na szczęście, wkrótce na miejscu pojawili się ratownicy, którzy uwolnili Jazzy, a wszystko dzięki dzielnemu jamnikowi. Teraz psiak w końcu był bezpieczny, a swoje życie może zawdzięczyć Razorowi.

Źródło: <a href=KRQE / youtube.com">

Źródło: KRQE / youtube.com

Nie wiadomo, co stałoby się z bernardynem, gdyby nie jego malutki przyjaciel. Najważniejsze jednak, że te dwa pieski znów są razem i przede wszystkim są bezpieczne. Dramatyczna akcja ratunkowa została zarejestrowana na filmiku. Od czasu publikacji wideo zostało już odtworzone przez ponad 700 tysięcy osób. Ludzie byli zachwyceni dzielną postawą małego jamnika i oczywiście jego wielkim sercem. Psiaka okrzyknięto bohaterem!

Filmik ze zdarzenia możesz obejrzeć poniżej:

Jamnik jest małym psem, ale nie daj się zwieść jego rozmiarom. Te czworonogi są bardzo odważne, pewne siebie, a także uparte. Mówi się, że jamniki lubią kroczyć własnymi drogami, a przyczyną jest ich spora chęć do pozostania niezależnymi.

Przedstawiciele rasy mają skłonności do ścigania małych zwierzaków, a także głośnego szczekania.  Silnie przywiązują się do opiekunów i są wobec nich bardzo lojalne. Są towarzyskie, jednak do obcych mogą podchodzić z dystansem.

Te psy wymagają dużej uwagi ze strony opiekuna, a także jego troski. W innym przypadku mogą stać się trudne do życia.

Zobacz także: Niewidomy i niesłyszący pies uratował dziewczynkę, która zaginęła w lesie

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować