×

Gdy trafił do schroniska, wszyscy go ignorowali. Za godzinę miał zostać uśpiony

Życie psa o imieniu Bear nie zawsze było łatwe. Samotnie bąkał się po ulicach Teksasu. Znaleziono go i przewieziono do schroniska, gdzie został umieszczony na liście do eutanazji. Wyglądało na to, że Bear się poddał, ale potem otrzymał wiadomość, która uratowała mu życie — i nadeszła w samą porę.

Źródło: Madeline Garvis

Źródło: Madeline Garvis

Pies, który stracił nadzieję

Gdy 11-letni piesek przybył do schroniska, wszyscy odwiedzający całkowicie go ignorowali. Wkrótce uroczy senior przestał nawet podnosić swoją głowę, gdy ktoś przechodził obok jego boksu. Wyglądało to tak, jakby całkowicie stracił nadzieję.

Był jednym z 28 istnień, które tego dnia miały zostać poddane eutanazji. To wydaje się wręcz nieprawdopodobne, że pies, taki jak on, miał być uśpiony. Miał wręcz idealną osobowość. Był spokojny i przyjazny. – przyznała wolontariuszka, Madeline Garvis.

Źródło: Madeline Garvis

Źródło: Madeline Garvis

Co zaskakujące, zachowanie Bear’a całkowicie się zmieniło, gdy Madeline zabrała go z jego budy

Nagle przestał się trząść. Pokochał przebywanie na zewnątrz oraz być obsypywany miłością. – mówi Madeline Garvis.

Na poniższym filmiku możesz obejrzeć, jak Bear całkowicie się zmienił, gdy opuścił swoją budę:

@madgarv

go change some lives 💙 @BARC ANIMAL SHELTER VOLUNTEERS #fyp #adoptdontshop #fosteringsaveslives

♬ Married Life (From „Up”) – Sergy el Som

Mamy mało okazji, aby zobaczyć, jak psy zachowują się na zewnątrz. Jak widać, ich postawa może być wtedy zupełnie różna, o czym doskonale świadczy Bear. On doskonale sobie radzi. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie hałasuje i jest w dobrym stanie zdrowia. – opowiada Madeline Garvis.

Źródło: Madeline Garvis

Źródło: Madeline Garvis

Madeline była zdeterminowana, aby znaleźć Bearowi dom, zanim jego pobyt w schronisku dobiegnie końca

Zakochałam się w nim i postanowiłam go adoptować. Kiedy wyszliśmy na zewnątrz, stał się o jakieś pięć lat młodszy. – stwierdziła Madeline Garvis.

Źródło: Madeline Garvis

Źródło: Madeline Garvis

Prawdziwa osobowość tego psiaka wyszła na jaw dopiero, gdy wyszedł ze swojej budy. Bear znalazł swój dom godzinę przed planowaną eutanazją. Teraz wiedzie życie, o jakim zawsze marzył – pełne nadziei, miłości i wspólnego czasu.

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować