Kategorie Koty

Czarny kocur trafił do schroniska. Tylko na pierwszy rzut oka wyglądał jak typowy kot

Nasz dzisiejszy bohater jest naprawdę wyjątkowy. Posiada nie tylko nietypowe imię, ale wiele emocji wzbudza również jego wygląd.

U kota Batmana, bo o nim mowa, stwierdzono rzadką mutację genetyczną. W jej wyniku futrzak posiada podwójną parę uszu. Tak dobrze przeczytałeś, ten kot ma dwa zestawy uszu!

Jego unikalny wygląd prawdopodobnie wynika z faktu, że rodzice zwierzaka byli nosicielami tego samego genu recesywnego. Pierwszym kotem, u którego zauważono podobne zmiany i je udokumentouwno, był futrzak Toots. Stało się to w 1938 roku, w stanie Ohio.

Trafił do organizacji

Wracając jednak do Batmana, mając 3 lata trafił do Western Pennsylvania Humane Society w Pittsburghu. Jego poprzedni właściciel nie mógł dłużej się nim opiekować.

Czarny kocur trafił do schroniska. Tylko na pierwszy rzut oka wyglądał jak typowy kot

To właśnie wtedy pracownicy schroniska poznali niezwykłego kotka, który oprócz pary normalnych uszu, posiada dodatkowy – mniejszy zestaw, znajdujący się tuż za głównymi narządami słuchu.

Przyjmujemy i dbamy o każde zwierzątko, które do nas trafia – wyjaśnia dyrektor placówki Hala Nuemah. Po prostu kiedy myślisz, że wdziałeś już wszystko w drzwiach pojawia się nagle kot z 2 zestawami uszu – dodaje.

Kiedy futrzak trafił do schroniska, stwierdzono u niego zakażenie dróg oddechowych. Po kuracji był gotowy zamieszkać z rodziną

Czarny kocur trafił do schroniska. Tylko na pierwszy rzut oka wyglądał jak typowy kot

Znalezienie nowego domu nie było trudne. Batman, dzięki swojemu wyglądowi, stał się bardzo popularny, dlatego też znalazł nowych opiekunów w ciągu kilku godzin.

Choć mutacja, którą stwierdzono u kota, jest bardzo rzadka, Batman nie jest jedynym futrzakiem, który stał się dzięki niej sławny. W 2008 roku gwiazdą Internetu został kot Yoda.

A Ty co sądzisz o naszym dzisiejszym bohaterze? Słyszałeś kiedykolwiek o takiej mutacji?

Tagi
Źródło i fotografie: shareably.net, wnep.com