Kategorie Psy

Leśniczy ostrzegają, aby nie zostawiać psów na podwórkach. Grozi im poważne niebezpieczeństwo!

Leśniczy ostrzegają właścicieli psów – nie zostawiajcie swoich pupili na podwórkach, gdyż grozi im poważne niebezpieczeństwo. Coraz więcej psiaków znika z własnych ogródków w niewyjaśnionych okolicznościach. Podejrzewa się, że zaginięcia czworonogów odpowiadają wilki.

Apel do właścicieli psów

Urząd Gminy Płaska (województwo podlaskie) ostrzega, aby uważać na swoje zwierzęta i nie zostawiać ich na zewnątrz bez opieki. Grożą im ataki wilków, które w ostatnim czasie są bardzo aktywne.

Urząd Gminy Płaska podaje do publicznej wiadomości informację uzyskaną od Leśniczego ds. Łowieckich — Nadleśnictwa Płaska w Żylinach: W związku z występowaniem ataków wilka na zwierzęta domowe, Nadleśnictwo Płaska i Urząd Gminy Płaska zwraca się mieszkańców Gminy Płaska o zwrócenie szczególnej uwagi na właściwe zabezpieczenie własnych zwierząt domowych. Nadmienia się, że zwierzęta domowe nie powinny być puszczane luzem. – czytamy na stronie internetowej gminy Płaska.

Leśniczy ostrzegają, aby nie zostawiać psów na podwórkach. Grozi im poważne niebezpieczeństwo!

Psy znikają z łańcuchów

Coraz więcej właścicieli skarży się, że ich psy znikają z łańcuchów i najprawdopodobniej za ich zaginięcia odpowiadają wilki. Według Wiesława Gołaszewskiego (wójta gminy Płaska), za serię ataków odpowiedzialna jest jedna wilczyca, która rozdzieliła się ze swoim stadem i samodzielnie szuka pożywienia.

Leśniczy ostrzegają, aby nie zostawiać psów na podwórkach. Grozi im poważne niebezpieczeństwo!
Źródło: płaska.pl

Należy zabezpieczyć swoje zwierzęta

Trzymanie psa na łańcuchu nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale w tej sytuacji jest to jeszcze bardziej nieodpowiedzialne. Pies na uprzęży nie ma żadnej szansy na obronę ani ucieczkę. Co więcej, wilki zazwyczaj atakują zwierzęta słabe i starsze. Pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje zwierzaki i nie zostawiać ich samych na zewnątrz.