Kategorie KotyRasy kotów

Ashera – najdroższy kot świata. Jego cena przyprawia o zawroty głowy!

Ashera – najdroższy kot świata. Cena tej rasy naprawdę przyprawia o zawroty głowy! Ile kosztuje najdroższy kot świata? Lepiej się przygotuj! Przewiń niżej, aby znaleźć wszystkie dokładne informacje o rasie.

Ashera – najdroższy kot świata

Jest to najdroższy kot na świecie. Rasa jest sprzedawana po kilkakrotnie wyższej cenie niż koty Savannah. Mimo wysokiej ceny istnieje masa osób, które są chętne na zakup przedstawiciela rasy. Za takim futrzakiem trzeba jednak trochę poczekać – nawet do 9 miesięcy!

Ashera - najdroższy kot świata
Źródło: wikipedia.org

Ashera cena

Ile kosztuje najdroższy kot świata? Te futrzaki mogą kosztować nawet 74 000 – 338 000 zł. Cena zależna jest jednak od hodowli, a także generacji.

Ashera – kot dla alergików

Rasa ta miała powstać z myślą o osobach cierpiących na alergie. Niestety firma Lifestyle Pets przyznała, że cel udało się zrealizować tylko w 95%. Oznacza to, że rasa nie jest w 100% hipoalergiczna.

Ashera uczula jedna znacznie mniej niż inne koty. W swojej ślinie oraz gruczołach łojowych posiada bowiem mniej białka, które szkodzi alergikom.

Ashera - najdroższy kot świata
Źródło: flickr.com

Ashera historia

Rasa powstała dzięki skrzyżowaniu kota domowego z afrykańskim serwalem. Ta odmiana kotów została stworzona w Stanach Zjednoczonych przez firmę Lifestyle Pets, która zastrzegła nazwę rasy.

Ashera wygląd

Koty te osiągają bardzo duże rozmiary. Dorosły przedstawiciel rasy osiąga wagę od 10 do 15 kg. Stojąc na tylnych łapach mierzy około 120 cm.

Te piękne futrzaki swoim wyglądem przypominają małe leopardy. Posiadają smukłą sylwetkę, długą szyję oraz kończyny. Ich futro jest kremowe lub jasnobrązowe wraz z czarnymi cętkami i pręgami. Uszy są długie i stojące.

Zobacz także: 10 największych ras kotów domowych

Ashera
Źródło: kittentoob.com

Ashera charakter

Z pewnością nie są to koty dla każdego. Z powodu dzikich genów swoich przodków te futrzaki mogą przejawiać dzikie i nieprzewidywalne zachowania. Warto jednak podkreślić, że te koty odznaczają się wysokim poziomem inteligencji, dzięki czemu szybko uczą się nowych rzeczy.

Są szybkie, ciekawskie oraz aktywne. W chłodne dni chętnie wygrzewają się na słońcu.

Ashera zdrowie

Mogą występować problemy z płodnością, a także ciążą oraz porodem. Mioty zazwyczaj są małe, a zdarza się, że kocięta rodzą się już martwe. Oprócz tego rasa cieszy się dobrym zdrowiem oraz odpornością.

Długość życia dla przedstawicieli rasy wynosi od 15 do 20 lat.

Najdroższy kot świata
Źródło: animalwised.com

Ashera pielęgnacja

Kota ashera wystarczy czesać jedynie raz na jakiś czas – około raz w tygodniu. Jego pielęgnacja nie jest skomplikowana.

Ashera żywienie

Ze względu na wysoki poziom aktywności koty ashera potrzebują odpowiedniego pokarmu. Najlepiej karmić je dietą opartą na surowym mięsie – BARF. Pamiętaj jednak, że ten sposób żywienia wymaga sporej wiedzy oraz doświadczenia. Musisz bowiem zapewnić wszystkie składniki odżywcze swojemu pupilowi.

Najdroższy kot na świecie zdjęcia:

Ashera - najdroższy kot świata
Źródło: pinterest.com
Ashera
Źródło: flexpetz.com