31 zwierząt z albinizmem, których spotkanie w cztery oczy graniczy z cudem

Albinizm u zwierząt występuje raczej rzadko – zupełnie białe zwierzęta to widok niecodzienny! Mutacje genetyczne są sporadyczną przypadłością również w świecie zwierząt. W niektórych przypadkach przyczyną białego umaszczenia może być brak pigmentu, w innych stan utraty pigmentu może być tylko częściowy.

Zobacz także: 20 zwierząt, o których istnieniu nie każdy wie

Zwierzęta z albinizmem nie są częstym zjawiskiem, a te osobniki trudno spotkać w naturalnym środowisku. Niestety ich biały kolor sprawia, że są szczególnie podatne na ataki drapieżników.

Albinizm u zwierząt – 31 zwierzaków z albinizmem:

 

20 zdjęć zwierzaków przed i po adopcji. Miłość zmienia wszystko

Schroniska są pełne pupili, czekających na nowy dom, w którym otoczone zostaną miłością. Z roku na rok widać jednak, że coraz więcej ludzi podąża za hasłem „adoptuj nie kupuj” i przygarnia pod swój dach potrzebujące zwierzaki z przytułków, zamiast je kupować. Jeśli kiedykolwiek byłeś w schronisku zapewne wiesz, że koty i psy tam przebywające nie są radosne. Na ich pyszczkach maluje się smutek, tęsknota i żal.

Adopcja daje im nadzieję

Każde zwierzę zasługuje na dom, jednak nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkich. Przemiana, jaka zachodzi u adoptowanych pupili jest widoczna gołym okiem. Ze skrytych i smutnych stają się pogodne i szczęśliwe. Zobacz, jak zmieniły się te zwierzaki, dzięki adopcji: