Kategorie NewsyOcalone

30 szczeniaków ściśniętych w bagażniku samochodu. Ledwie miały czym oddychać

Wiele osób wydaje spore pieniądze na zakup szczeniaczka. My zachęcamy każdego, by przed kupnem psa zastanowił się nad tymi wszystkimi zwierzakami przebywającymi w schroniskach. Może zamiast kupna warto rozpatrzyć adopcję?

Istnieje jeszcze coś takiego, jak nielegalny handel szczeniaczkami. W masowych hodowlach psy są potwornie traktowane, trzymane w ciasnych pomieszczeniach, klatkach i sprzedawane z fałszywymi dokumentami. Hodowcy nie dbają o dobro tych zwierzaków, dla nich najważniejsze są pieniądze. Im więcej zarobią, tym lepiej.

30 szczeniąt przeznaczonych na handel

Organizacje działające na rzecz praw zwierząt są przeciwne i walczą z nielegalnym handlem. W jednym przypadku służby na promie natknęły się na około 30 szczeniąt, które zamknięte były w ciasnych klatkach. Ledo oddychały. Wiadome było, że są transportowane, by następnie zostały nielegalnie sprzedane.

Szkocki oddział SPCA zajął się tą sprawą. Przechwcili 30 szczeniąt w Cairnryan Ferry Port w Dumfries i Galloway. Psy przewożone były w bagażnikach samochodów. W sprawie wypowiedział się inspektor:

Niestety, ale handel zwierzętami wciąż stanowi duży biznes w Szkocji. Tysiące psów przyjeżdża nielegalnie do naszego kraju każdego roku. Musimy temu przeciwdziałać. W obu ostatnich przypadkach szczeniaki były przemycane do Szkocji, by tam sprzedać je z ogromnym zyskiem

Co stało się ze szczeniaczkami?

Wśród 30 znalezionych szczeniaków znalazły się psy ras shih tzu, bichon frise, cavalier king charles spaniel, cocker spaniel, mops, cavachon, cockapoo. Każdy z małych psiaków zostałby prawdopodobnie sprzedany za około 1000 dolarów.

Wszystkie psy przewieziono do irlandzkiej organizacji ISPCA. Zostaną w niej do momentu, aż pracownicy nie znajdą im nowych domów.