×

3-latka dała lwu buziaka przez szybę. Nie mogła przewidzieć, jak zareaguje dziki zwierzak

Ludzie czasami zapominają, że dzikie zwierzęta rządzą się swoimi prawami i posiadają instynkty, których my nie potrafimy zrozumieć. Lew nigdy nie będzie mieć mentalności psa czy też domowego kota i zawsze warto o tym pamiętać. Doskonale przekonała się o tym pewna dziewczynka, która odwiedziła ZOO w Nowej Zelandii. Widząc lwa przy szybie, zbliżyła się do niej i dała mu buziaka. Nie przewidziała jednak, jaka będzie reakcja dzikiego zwierzęcia.

Źródło: <a href=ABC News / youtube.com">

Źródło: ABC News / youtube.com

Lew, który stracił nad sobą panowanie

W sieci pojawiło się nagranie z ZOO z udziałem 3-letniej dziewczynki oraz lwa. Owy zwierzak, mimo że przebywa w nienaturalnych warunkach, wciąż jest groźnym i potężnym drapieżnikiem. Przez szybę może wydawać się słodki i uroczy, ale tak naprawdę nigdy nie będzie mieć mentalności psa czy też domowego kota.

Wystarczył jeden całus przez szybę, by zwierzak stracił panowanie nad sobą. Widać, że tak bliskie spotkanie z dziewczynką bardzo go zdenerwowało. Co prawda, 3-latce nic nie mogło się stać, ponieważ z lwem dzieliła ją szyba, ale mimo wszystko filmik i tak jest dość przerażający.

Źródło: <a href=ABC News / youtube.com">

Źródło: ABC News / youtube.com

Próbował sforsować szybę

Dziewczynka zbliżyła się do szyby, a ogromny lew znajdował się zaledwie kilka centymetrów od jej twarzy. Początkowo zwierzak groźnie się w nią wpatrywał, a wkrótce zaczął pokazywać jej swoje zęby. Mógł to być wyraźny sygnał świadczący o tym, że nie podoba mu się tak bliski kontakt wzrokowy. Dla lwów mierzenie wzrokiem może być bowiem próbą okazania dominacji.

Nagle 3-latka próbuje dać zwierzęciu buziaka przez szybę, a wtedy lew traci nad sobą panowanie. Z całej siły zaczął drapać łapami w szybę, jakby chciał ją sforsować i dostać się do dziecka. Co ciekawe, dziewczynka pozostała niewzruszona i po chwili ponownie zbliżyła się do zwierzaka. Lew znów się zdenerwował, a wtedy ktoś w końcu odciągnął 3-latkę od szyby.

Źródło: <a href=ABC News / youtube.com">

Źródło: ABC News / youtube.com

Oczywiste jest, iż dziewczynka nie zdawała sobie sprawy, że jej zachowanie może zwierzaka zdenerwować. To dorośli powinni w takich sytuacjach reagować, a także uczyć dzieci, jak należy traktować zwierzęta. Dzikie zwierzęta rządzą się swoimi prawami. Są piękne i imponujące, a my zawsze powinniśmy okazywać im należyty szacunek.

Całą sytuację możesz obejrzeć na poniższym filmiku:

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować