Kategorie OcalonePsy

Na zdjęciu znajdują się 2 pudle. Właściciel chciał się ich pozbyć w okrutny sposób

Kiedy ktoś postanawia wprowadzić do swojego życia pupila powinien dobrze przemyśleć tę decyzję. Zwierzę, to nie zabawka, której można się pozbyć kiedy przestaje być atrakcyjna. Niestety wiele osób lekkomyślnie podejmuje decyzje o zwierzaku, a kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze przeszkody, po prostu pozbywają się „problemu”. Takie zachowanie jest karygodne! Przecież zwierzęta też mają uczucia, przywiązują się do właściciela i ufają mu bezgranicznie.

1

Dzisiejszy wpis stanowi najlepszy dowód na to jak okrutny i niesprawiedliwy potrafi być los. Te pudle zostały odnalezione w strasznych warunkach. Zaniedbane i opuszczone zwierzaki były tak brudne i zarośnięte, że początkowo trudno było określić jakiej są rasy. 9 czworonogów znaleźli funkcjonariusze Policji. Dzięki ludziom dobrej woli zwierzęta przeżyły niesamowitą transformację.

2

Znaleziono je w brytyjskim hrabstwie. Nie były w stanie nic widzieć, ani stanąć na własnych łapach. Kiedy je znaleziono początkowo nikt nawet się nie spodziewał, że kupa brudnych szmat to żywe istoty. Zaniedbanymi zwierzakami zajęli się weterynarze. Kiedy je ogolono i umyto, zważono każdego pieska. Jak się okazało znajdowały się w okropnym stanie. Przede wszystkim miały poważną niedowagę.

3

Strzyżenie każdego psa trwało ponad 3 godziny.

Starszy oficer Dave Griffiths powiedział:”Pracując przez 25 lat nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem.”

Jak się okazało znalezione psy prawdopodobnie pochodzą z jednego miotu, więc miały wspólnego właściciela, który postanowił się ich pozbyć w okrutny sposób.

4

„Te psy standardowo ważą ok. 25 kilo, a te ważyły po 12. Domyślam się, że szczeniaki były maltretowane przez cały czas. Ponadto przetrzymywano je w strasznych warunkach. Mama psów jest bardzo wstydliwa w stosunku do ludzi. Zresztą one wszystkie bały się kontaktu z człowiekiem, co łamie serce.”

5

Ośmioletnią matkę nazwano Sian, zaś pozostałe: Mavis, Martę Fay, Justin, Wills, Kate, Maria i Dave. Psy znajdują się pod opieką w Hampshire Kennels. Choć psy nie są rodowe, ich opiekunowie liczą, że znajdą prawdziwy dom, gdzie będą akceptowane, dobrze traktowane i po prostu kochane.

6

Natomiast przedstawiciel Rady Miasta Jan Warwick zapewnił, że władze dołożą wszelkich starań, aby pomóc opuszczonym zwierzakom.

7

Życie tych pudli zostało uratowane. Nie zmienia to jednak faktu, że niewinne zwierzęta przeżyły prawdziwą tragedię! Jeśli poruszył Cię ich los, udostępnij ten wpis dalej.

8